محصولات بهداشتی, مراقبت از مو

کلاژن مو [کلاژن تراپی مو | معرفی شامپو کلاژن | فواید مصرف]

فواید کلاژن مو

در بررسی اثرات کلاژن مو می توان گفت، کلاژن جزء مهمی از سلامت و عملکرد پوست سر و فولیکول های مو است. برخی بر این باورند که مکمل‌ های کلاژن می‌توانند رشد مو را تحریک کنند، از ریزش مو جلوگیری کنند و سفیدی مو را کند نمایند. در ادامه ی این مقاله از سایت فروشگاه هما به بررسی فواید کلاژن برای مو  می پردازیم.

[lwptoc title=”در ادامه خواهید خواند…” hideItems=”1″]

 فروشگاه اینترنتی هما با ارائه انواع محصولاتی بهداشتی از معتبرترین برندها، یک مکان مطمعن برای خرید مناسب ترین و بهترین محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از مو ایرانی و خارجی می باشد. با ما در ارتباط باشید

کلاژن

کلاژن چیست؟

کلاژن و کراتین انواع پروتئین های فیبری هستند که نقش حیاتی در ساختار موهای ما دارند و همچنین پروتئین ساختاری اصلی بدن است که به نگه داشتن بافت های بدن در کنار هم کمک می کند. این پروتئین همچنین مسئول حفظ سلامت مو و پوست است. با افزایش سن ، تولید کلاژن کاهش می یابد و این کاهش منجر به ایجاد موهای شکننده، خشک و بی‌ جان می‌ شود.

شامپو کلاژن پرو ویکات

وقتی کلاژن به محصولات مراقبت از مو اضافه می شود، تارهای موی شما را الاستیک تر می کند و موها کمتر مستعد شکستگی می شوند. کلاژن همچنین موخوره را درمان می‌کند، صافی را به موهای شما می‌دهد و موهای شما را درخشان ‌تر و شانه پذیرتر می‌کند.

روتین مراقبت از موی فر [بهترین شامپو/ماسک مو مخصوص موی فر]

کلاژن تراپی مو چیست؟

همانطور که گفتیم پروتئینی است که در استخوان‌ ها، بافت همبند پوست و ماهیچه ‌های شما یافت می‌شود تا به آن ‌ها قدرت و قابلیت ارتجاعی بدهد. موهای شما همچنین کلاژن تولید می کند تا صاف و محکم باشند. اما با افزایش سن، توانایی موهای شما برای تولید کلاژن کاهش می یابد. به همین دلیل است که سالن ها و کلینیک های زیبایی اکنون کلاژن تراپی مو را ارائه می دهند که شبیه به درمان بوتاکس مو است اما در این روش روی احیا و بازسازی مو تمرکز بیشتری می شود. این درمان حداکثر دو تا سه ماه طول می کشد و برای مراقبت ماندگار از موهای شما فوق العاده مفید است.

بهترین محصولات مراقبت از مو

همانطور که می‌توانید تصور کنید، کلاژن تراپی مو دارای مزایای زیادی است. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • موهای شما را تقویت می نماید و شکستن آنها را سخت تر می کند.
 • این روش یکی از بهترین درمان های موخوره می باشد.
 •  شکستگی و وز شدن مو را کاهش می دهد و موهای شما را شانه پذیر تر می کند.
 •  به محافظت از موهای شما در برابر گرما (اتوی مو، سشوار، نور و گرمای خورشید و …)کمک می کند.
 • یک مزیت عالی این درمان این است که مو و پوست سر شما را تغذیه می کند و با این کار به درمان شوره سر کمک می کند.

کلاژن تراپی مو چیست؟

فواید مصرف کلاژن

بسیاری از مزایای ادعا شده مصرف کلاژن برای مو، نتیجه مصرف خوراکی آنها از طریق مکمل ها یا رژیم غذایی طبیعی است. گفته شده است که مصرف کلاژن لزوماً بر رشد یا ریزش مو تأثیر نمی‌گذارند، بلکه بر سلامت فولیکول برای رشد مطلوب تأثیر گذار است. کلاژن اغلب به صورت پودر یا به عنوان یک عنصر ذکر شده در کپسول های مکمل مو یا در محصولات مراقبت از مو یافت می شوند. مکمل های کلاژن هیدرولیز شده مولکول‌ های کوچک ‌تری هستند که امکان جذب آسان ‌تر از روده به جریان خون را فراهم می‌کنند. مصرف کلاژن به هر شکلی فواید زیادی را برای مو ها به همراه دارد. برخی فواید مصرف کلاین عبارتند از:

بهترین شامپوهای ایرانی و خارجی

تقویت فولیکول مو

موهای ما در درجه اول از پروتئین کراتین تشکیل شده است، متخصصان می گویند: “ما برای ساختن کراتین برای موهای قوی و سالم به آمینو اسیدهایی مانند اسیدهای آمینه موجود در کلاژن نیاز داریم.” مصرف کلاژن به هر شکلی می تواند باعث تقویت فولیکول مو شود.

شامپو ضد شوره چرب پرو ویکات

آبرسانی به مو و پوست سر

مزیت مصرف و استفاده از کلاژن برای مو در درجه اول آبرسانی است. دانشمندان می گویند که شامپوها و نرم کننده ها یا سرم های حاوی کلاژن واقعاً در رطوبت رسانی مو موثر هستند و همچنین اسیدهای آمینه برای محافظت از مو و پوست سر مفید می باشند. کلاژن ممکن است به افزایش هیدراتاسیون و آبرسانی پوست سر نیز کمک کند.

شامپو ضد شوره خشک پرو ویکات

کمک به رشد مو

متخصصان تاکید می‌کنند که مصرف کلاژن لزوماً روی رشد تأثیر مستقیم نمی‌گذارند، بلکه بر سلامت محیط در حال رشد تأثیر می‌گذارند. وجود کلاژن در مرحله رشد مو، بهترین تغذیه را به پیاز مو می‌دهد و محیطی بهینه برای تولید و رشد موهای قوی ایجاد می‌کند.

شامپو موهای فر و مجعد پرو ویکات

حمایت آنتی اکسیدانی از مو

مصرف کلاژن با آسیب رادیکال های آزاد برای پوست و ساقه مو مبارزه می کنند و اینکه چگونه کلاژن ممکن است ریزش یا نازک شدن مو را کاهش دهد و از سفید شدن موها جلوگیری کند، به مزایای آنتی اکسیدانی مربوط می‌شود.

شامپو بدون سولفات ضد شوره الی ژن بانوان

بهبود ظاهر کلی مو

عوامل زیادی از جمله هیدراتاسیون، شکستن مو و … بر ظاهر مو تأثیر می گذارند. کلاژن می تواند باعث رطوبت رسانی و آبرسانی مو شود و موهایی درخشان و سالم را به ارمغان آورد و همچنین می تواند به حمایت و تقویت موهای موجود کمک کند و در بهبود ظاهر کلی مو موثر باشد.

بهترین نرم کننده های مو ایرانی و خارجی

بهبود ظاهر کلی مو

همانطور که گفتیم کلاژن فواید زیادی برای مو و پوست سر به همراه خواهد داشت. از این رو محصولات مراقبتی مو از جمله شامپو، ماسک مو، نرم کننده مو، تونیک مو و … که حاوی کلاژن می باشند، طرفداران زیادی دارند. محصول زیر از جمله بهترین محصولات کلاژن برای رشد و تقویت مو می باشند:

شامپو کلاژن پروویکات  به تقویت و استحکام بافت‌های ساقه مو کمک کنند. این شامپوی مغذی و تقویت کننده که با پروتئین هیدرولیز شده کلاژن غنی شده است موهای ضعیف، آسیب دیده یا شکننده‌ را درمان می کند. کلاژن به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود ولی متاسفانه عوامل آسیب زای محیطی این ماده با ازرش را از بین می برند بنابرین نیاز است با یک جایگزین خوب مثل این شامپو کلاژن را به بافت ساقه مو برگرداند.

ویژگی های شامپو کلاژن پروویکات

 • افزایش مقاومت و استحکام موهای نازک و ضعیف
 • حجم دهنده و ایجاد حس ابریشمی
 • آبرسانی و نرمی و لطافت ساقه مو
 • کمپلکس نرم کننده و احیا کننده
 • مناسب جهت مصرف روزانه
 • فاقد سولفات و پارابن
 • فاقد SLS , SLES

شامپو کلاژن پرو ویکات

چرا موها به کلاژن نیاز دارند؟

ساختار کلی موها از پروتئین تشکیل شده است که در ساقه ی موها شامل پروتئین ‌های کراتین و در ریشه یا فولیکول مو شامل کلاژن ها هستند. از این رو کلاژن در نگهداری، استحکام و جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر است.

بهترین محصولات حالت دهنده موی سر

چرا موها به کلاژن نیاز دارند؟

همانطور که گفتیم کلاژن یکی از اجزای اصلی موجود در موها می باشد و با افزایش سن یا دلایل دیگر ممکن است تولید کلاژن کاهش یابد. استفاده از شامپو ها و محصولات مراقبت موی حاوی کلاژن، کلاژن مورد نیاز مو را تامین می کند و با توجه به خواص و فوایدی که برای مو و پوست سر دارد می تواند موارد زیر را به همراه داشته باشد:

 • جلوگیری از ریزش مو
 • درمان موخوره و خشکی مو
 • درمان شوره سر و تقویت پوست سر
 • ایجاد نرمی و لطافت در ساقه موها

بهترین اسپری و سرم مو تقویتی ایرانی و خارجی

استفاده از شامپو کلاژن چه تاثیری روی رشد و تقویت موها می‌گذارد؟

شامپو و ماسک کلاژن مخصوص موهای کراتینه و رنگ شده

موهایی که کراتینه و رنگ می شوند ممکن است در اثر استفاده از مواد شیمیایی دچار خشکی، موخوره، ریزش و … شوند. شامپو و ماسک موی کلاژن به افرادی که موهای خود را کراتینه یا رنگ کرده اند کمک می کند تا سلامت موهای خود را حفظ کنند و از ایجاد خشکی، ریزش، موخوره و … جلوگیری نمایند. شامپو و محصولات کلاژن در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که باید توجه کنید آنها را متناسب با نوع موها و پوست سر خود انتخاب نمایید.

ماسک موهای فر و مجعد با آبکشی پرو ویکات

قیمت شامپو کلاژن

شامپو های کلاژن در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. قیمت این شامپوها سته به موارد زیر ممکن است متغیر باشد:

 • برند شامپو
 • ایرانی یا خارجی بودن محصول
 • تاریخ تولید و انقضای محصول
 • نوع مو و پوست سر

شما می توانید برای مشاهده و اطلاع از قیمت انواع شامپو کلاژن به سایت فروشگاه هما مراجعه نمایید.

قیمت شامپو کلاژن

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم کلاژن یکی از اساسی ترین موادی از که در پوست و مو موجود می باشد. سطح کلاژن ممکن است بر اثر عوامل مختلفی کاهش یابد که این امر می تواند سلامت پوست و مو را کاهش دهد. استفاده از محصولات حاوی کلاژن فواید زیادی از جمله تقویت فولیکول مو، آبرسانی به مو و پوست سر، کمک به رشد مو و … را به همراه خواهد داشت.

 فروشگاه اینترنتی هما با ارائه انواع محصولاتی بهداشتی از معتبرترین برندها، یک مکان مطمعن برای خرید مناسب ترین و بهترین محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از مو ایرانی و خارجی می باشد. با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *