هیچ محصولی یافت نشد.

استفاده از بالم و مرطوب کننده لب برای داشتن لب هایی زیباتر

از آنجایی که داشتن لب هایی سالم با پوست نرم و یک دست، تاثیر فراوانی در زیبایی و جذابیت صورت دارد، پیشنهاد می شود از بالم و مرطوب کننده لب استفاده نمایید. این محصولات نوعی موم یا پماد، با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی هستند که با عملکرد آب رسانی و چرب نگه داشتن سطح پوست لب، بدون ایجاد سنگینی و چسبندگی، از خشکی و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کنند. لب ها دارای پوستی بسیار حساس و نازک هستند و عواملی همچون سرما، آب و هوای خشک یا تابش نور خورشید، موجب می شوند تا پوست لب ها به شدت آسیب پذیر و دچار خشکی و ترک شوند، در نتیجه توصیه به استفاده از این محصولات محافظتی را جدی بگیرید.

پیشنهاد ما

بالم لب درمالیو مدل رنگی

بالم تقویت کننده لب هرباسین 4.8 گرم

بالم لب درمالیو

انواع بالم و مرطوب کننده لب

این محصولات در دو مدل متفاوت ماتیکی و کاسه ای موجود می باشند. ماتیکی مانند رژ لب استفاده می شود، اما برای استفاده مرطوب کننده کاسه ای، با دست مواد را روی لب پخش کنید.

خرید مرطوب کننده و بالم لب مناسب  

در ادامه به معرفی ویژگی های برتر یک مرطوب کننده لب مناسب می پردازیم تا در هنگام خرید با توجه به این نکات، بهترین بالم لب را انتخاب نمایید.

 • دارای انواع ویتامین‌ها برای تغذیه پوست لب
 • دارای آنتی اکسیدان برای ترمیم بافت آسیب دیده لب
 • دارای مواد طبیعی و بدون اسانس تحریک کننده
 • دارای مواد مرطوب کننده قوی مانند موم زنبور عسل
 • دارای SPF برای مقابله با رادیکال‌های آزاد و اشعه مضر

مزایای استفاده از بالم و مرطوب کننده لب

پوست لب حساس ترین بخش بدن است. با وجود این حساسیت، معمولا لب ها در معرض نور مستقیم آفتاب، سرمای هوا و خشکی قرار دارند. اگر از لب ها بخوبی مراقبت نشود، پوسته پوسته شده و ترک می خورند.

خاصیت براق کنندگی و حجم دهندگی مرطوب کننده لب

این محصول از طریق آبرسانی به لب ها، آنها را حجیم و براق می کند، در واقع با ایجاد خطای دید از طریق لایه براقی که بر روی لب ها قرار می دهد، لب ها را حجیم تر نشان می دهد و در صورت استفاده از رژ لب روی آن، آنها را کاملا یک دست، لطیف و بدون خطوط و ترک نشان می دهد.

خاصیت محافظت کنندگی از لب

پوست لب ها نیز همانند سایر قسمت های بدن، خود را بازسازی می کنند و از این طریق، سموم خود را دفع و سلول های جدیدی تولید می کنند. این فرایند باعث از دست دادن رطوبت لب می شود، به همین علت استفاده از مرطوب کننده لب قبل از خواب از سلول های تازه محافظت کرده و مفید می باشد.

بالم لب با خاصیت ضد آفتاب

یکی از عوامل آسیب زننده به لب ها که باعث خشکی آنها می شود، نور خورشید است. در حال حاضر اکثر مرطوب کننده های لب حاوی SPF هستند، به همین دلیل با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی پوست لطیف و نازک لب ها، از آنها در مقابل اشعه های مضر نور خورشید محافظت می کنند.

خواص مغذی

این محصولات حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز لب ها هستند. همچنین ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در آنها، به احیا پوست لب های خشک و ترک خورده کمک می کنند.

خاصیت نرم کنندگی لب ها

معمولا در فصل های سرد سال سطح لب ها ترک خورده و در برخی اوقات موجب خونریزی می شود. هنگامی که پوست لب ها خشک باشد، لب ها نازک تر به نظر می رسند و خطوط روی آنها نیز به شکل واضحی مشخص می شوند، برای برطرف کردن این آسیب ها، باید به صورت مداوم از یک مرطوب کننده لب استفاده نمایید، تا با آبرسانی به لب ها، نرم تر و پر تر نمایان شوند.

خاصیت رنگ دهی به لب

مرطوب کننده ها در دو دسته بالم لب رنگ دار، دارای طیف رنگی بسیار ملایم، جذاب و شیک و بالم لب بی رنگ تولید می شوند. بالم های لب فانتزی، در اشکال زیبا و اسانس های خوشمزه، حس استفاده ی دلچسبی را به فرد می دهند.

خاصیت تسکین دهندگی

لب هایی که دچار خشکی بیش از حد هستند، پوسته پوسته می شوند که گاهی با درد و خونریزی همراه است. در صورت استفاده مداوم از بالم لب، به راحتی خشکی را ترمیم و درد را تسکین دهید.

قیمت بالم و مرطوب کننده لب

قیمت بالم لب برندهای مختلف مانند نیوا، سینره، کامان، درمالیو و … متفاوت است ک این تفاوت قیمت به دلیل برند، حجم، ایرانی و خارجی بودن آن ها است. در کل در هنگام خرید توجه داشته باشید که گاهی در برخی از این محصولات ترکیباتی یافت می شود که ممکن است با نتیجه معکوس همراه باشند و پوست لب را  بیشتر اذیت کنند. ازجمله موادی که باید درموردشان محتاط تر بود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترکیبات معطر
 • پارابن ها
 • سالیسیلیک اسید
 • عدم وجود ترکیبات خنک کننده
 • اکسید روی
 • آنتی اکسیدان

در نتیجه

لب‌ یکی از عضو های مهم صورت است که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی اشخاص دارد. به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای حفظ زیبایی و سلامت آن، از مرطوب کننده لب استفاده می‌کنند. اگر لب ها زخم شده یا دارای ترک باشند، حتماٌ از نوع بدون اسانس استفاده کنید، زیرا محصولات دارای اسانس می توانند باعث سوزش و تشدید درد لب ها شوند.