نمایش 1–8 از 16 نتیجه

نمایش 9 24 36

همه آنچه در مورد محصولات ضد چروک باید بدانید

رادیکال‌های آزاد، تغییرات هورمونی، عوامل محیطی، آلودگی، خشکی و کم آبی پوست و… می توانند باعث پیری پوست شوند. ضد چروک محصولی است که فرآیند پیری پوست را به تاخیر می‌اندازد که لازم است در سن مناسب از محصول مناسب استفاده شود. چنانچه به لیفت صورت و سفت شدن پوست تمایل دارید این محصول کمک زیادی به شما نخواهد کرد، بلکه فقط در حفظ رطوبت و انعطاف پوست موثر است.

با بالا رفتن سن، توانایی تولید سلول کلاژن ساز در پوست کاهش یافته و به مرور مرگ سلولی اتفاق می‌افتد که در نتیجه، پیری پوست حاصل می‌شود. برای کنترل این روند و کاهش سرعت آن، بهترین روش، استفاده از ضد چروک‌هاست.

از چه سنی می توان استفاده از ضد چروک را آغاز کرد

به طور کلی ساخت کلاژن در بدن از 30 سالگی متوقف می شود. به طور میانگین بهتر است استفاده از کرم ضد چروک از 30 سالگی آغاز گردد تا آسیب زیادی به پوست وارد نشود. کارشناسان سلامتی پوست به افرادی که پوست بسیار خشک و حساسی دارند پیشنهاد می دهند که استفاده از این محصولات را از سن 25 سالگی آغاز کنند.

 انواع ضد چروک

به شکل‌های مختلفی از جمله سرم، کرم، کرم دورچشم، کرم روز و شب، اصلاح کننده، پاک کننده و لایه بردار عرضه می‌شوند.

کرم دور چشم: با کرم دور چشم می‌توانید پوست حساس دور چشم را مرطوب و نرم نگه دارید و از به وجود آمدن چین و چروک و خط روی گوشه‌های بیرونی چشم جلوگیری کنید. از آن‌جا که اولین چروک‌ها در ناحیه دور چشم ایجاد می‌شوند، بهتر است پس از سن ۲۵ سالگی، از کرم‌های مخصوص دور چشم استفاده کرد.

کرم روز: کنار کرم شب باید از کرم روز استفاده کرد تا از حساسیت پوست کاسته شود. کرم‌های روز معمولا حاوی فیلترهای ضدآفتاب‌اند؛ البته استفاده از کرم‌های روز به معنی عدم استفاده از کرم ضدآفتاب نیست. کرم روز حاوی مرطوب کننده نیز هست و از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند.

کرم شب: کرم شب غلیظ‌‌تر از کرم روز بوده و هنگام خواب تاثیر بسزایی در جلوگیری از پیری پوست دارد. این کرم‌ها سرشار از مواد مغذی، ویتامین، رتینول و در برخی موارد لایه‌بردار هستند. شب بهترین زمان برای کمک به بازسازی پوست است. این نوع کرم باید از سن ۳۰ سال به بالا استفاده شود.

سرم: سرم به پوست نفوذ کرده و میزان رطوبت آن را بهبود می‌بخشد.

لایه بردارها: این دسته از محصولات کمک می‌کنند تا پوست از شر سلول‌های مرده‌ خلاص شده و فرایند جوان‌سازی آن تسریع شود.

توصیه: بعد از چند ماه استفاده از یک محصول ضد چروک، کرم خود را تغییر دهید. پوست بدن، خود را با شرایط جدید تطبیق می‌دهد و بعد از مدت طولانی ممکن است نسبت به محصولات واکنشی خنثی داشته باشد.

مواد تشکیل دهنده کرم ضد چروک

در این قسمت با ترکیبات مهم در تولید کرم های ضد چروک آشنا می شوید تا در هنگام خرید محصول، از وجود این ترکیبات در کرم ضد چروک مطمئن شوید.

  • ویتامین E، ویتامین A و C : این مواد خاصیت روشن کنندگی پوست و ضد چروکی دارند.
  • اسیدهای هیدروکسی: نسخه های مصنوعی از اسیدهای موجود در میوه هستند که با پاکسازی لایه فوقانی پوست مرده قدیمی رشد پوست جدید را تحریک می کنند.
  • آلفا لیپوئیک اسید: ALA یک آنتی اکسیدان است و اثر سایر آنتی اکسیدان ها را نیز افزایش می دهد و پوست مرده را لایه برداری می کند.
  • هیالورونیک اسید: یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی پوست، هیالورونیک اسید است که در بدن به طور طبیعی تولید می شود و با بالا رفتن سن این ماده کمی کمتر تولید می شود.
  • ریتینول: این ماده هم یکی از عناصر مهم موجود در کرم های ضد چروک می باشد و از خاصیت ضد چروکی خوبی برخوردار است.
  • هیدروکسی اسید ها: این نوع اسید خاصیت لایه برداری دارد، به طوری که سلول های مرده پوست را پاکسازی می کند.

آیا کرم های ضد چروک واقعا موثر هستند؟

جوان شدن یک سلول پیر یا زنده شدن یک سلول آسیب‌دیده و یا مرده از نظر علمی معنایی ندارد. در واقع استفاده از کرم های ضد چروک برای افرادی که پوستی کاملا پیر دارند کاری بی فایده است. وقتی کرم ضد چروک استفاده می ‌کنید، تنها جلوی آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد و دیگر صدمات محیطی را می ‌گیرید، ولی در صورتی که آسیب وارده به یک سلول بسیار شدید باشد، هیچ کرمی نمی‌ تواند موجب جوان‌سازی آن شود.

استفاده از ضد چروک ها قبل از ایجاد چین و چروک می تواند به وجود آمدن آن ها را به تعویق بیندازد. پس بهترین زمان استفاده از کرم های ضد چروک قبل از نمایان شدن چروک ها است. این کرم ها می توانند چروک های سطحی را نیز از بین ببرند.

نتیجه گیری

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک روی پوست، بیش‌تر افراد از محصولاتی استفاده می‌کنند که این خطر را کاهش دهد و از آسیب‌های اشعه خورشید در امان بمانند. در قدم اول می توانیم به از بین بردن چروک روی پوست اشاره داشته باشیم، در قدم بعدی از بین بردن سلول های مرده و کلاژن سازی که با کرم های ضد چروک از آن شما می شوند.

علاوه‌بر افزایش سن، مصرف الکل و سیگار، کم خوابی، استفاده از مواد آرایشی کم کیفیت، پاک نکردن کامل پوست، استفاده نکردن از ضد آفتاب با فیلتر مناسب، حالات متفاوت چهره (خنده، گریه، چین دادن صورت هنگام حرف زدن) و عوامل بسیار دیگر در ایجاد چین و چروک و پیری زودرس موثراند.

پیشنهاد ما:

کرم دور چشم درمالیفت مدل ضد چروک و ضد پف

کرم ضد چروک شب خاویار الی ژن 50 میلی لیتر

سرم ضد چروک و لیفتینگ لیپورکس

کرم دور چشم خاویار الی ژن مدل ضد چروک