هیچ محصولی یافت نشد.

مزایای استفاده از محصولات پاک کننده آرایش چشم

استفاده از محصولات پاک کننده آرایش چشم به حفظ سلامت و مراقبت این ناحیه حساس کمک بسزایی می کند.

چشم ها یکی از اعضای مهم صورت بوده که بیشتر از هر عضو دیگر در معرض دید دیگران می باشند. به همین علت، بیشترین ناحیه در صورت که آرایش می شود، چشم ها می باشند. پوست اطراف چشم بسیار حساس و نازک بوده، در نتیجه بیشتر در معرض آسیب دیدگی و چین و چروک قرار خواهند گرفت. در هنگام شب و قبل از خواب باید حتما پوست اطراف چشم را با استفاده از پاک کننده آرایش چشم، کاملا پاک نمایید، تا از آسیب هایی مانند پیری زودرس، افزایش چین و چروک و خطوط اطراف چشم، پف و قرمزی چشم و ریزش مژه‌ها که بر اثر ماندن لوازم آرایش بر روی چشم به وجود می آید، جلوگیری شود.

پیشنهاد ما

تونر اسطوخودوس عارضی

تونر گلاب عارضی 250 میلی لیتر

بهترین پاک کننده آرایش چشم

پاک کننده های چشم متفاوت برای انواع پوست های حساس، خشک و چرب تولید و در بازار عرضه شده است که هر فرد با توجه به نوع پوستی که دارد، اقدام به تهیه بهترین پاک کننده آرایش چشم می نماید. محصولاتی که بر پایه الکل است برای افراد دارای پوست خشک یا معمولی به هیچ عنوان مناسب نمی باشد. همچنین محصولات حاوی روغن برای افراد دارای پوست چرب، باعث بسته شدن منافذ پوستی، ایجاد آکنه و جوش های سر سیاه خواهد شد.

پاک کننده آرایش چشم خوب چه ویژگی دارد؟

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متفاوت به پاک کردن آرایش از طریق شست و شوی صورت با انواع محصولات شوینده مانند پن ها، صابون، ژل و … اکتفا می کنند. اما باید در نظر داشت که این محصولات حاوی موادی از جمله امولسیفایرها یا سورفکتانت ها هستند که پس از استفاده، آثار  لوازم آرایشی یا آلودگی ها بر روی پوست باقی می ماند. باقی ماندن این آثار سبب کاهش اکسیژن و آبرسانی به پوست شده و در پی آن خشکی و التهاب پوست اطراف چشم را به دنبال خواهد داشت.

آیا می‌توان از پاک کننده‌های صورت برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کرد؟

فرمولاسیون پاک کننده های صورت به نحوی بوده که قادر به پاک کردن لوازم آرایشی ضد آب یا مداد چشم شمعی نمی باشند و آثار آنها اطراف چشم باقی می ماند. بنابراین پس از شستن صورت حتما باید از پاک کننده آرایش چشم استفاده کرد تا آثار مواد آرایشی و آلودگی ها به طور کلی از روی پوست پاک شوند.

انواع پاک کننده آرایش چشم

این محصولات به دو صورت تک فازی برای پاک کردن آرایش چشم ها و لب ها و دو فازی جهت پاک سازی لوازم آرایشی ضد آب تولید شده اند. در ادامه این دو دسته از محصولات را مورد بررسی قرار می دهیم.

پاک کننده تک فاز

این پاک کننده‌ها از یک فاز تشکیل شده‌‌اند، در واقع فاقد روغن می باشد. برای افرادی که از لوازم آرایشی ضد آب استفاده می کنند، یا پوست دور چشم آنها حساس می باشند توصیه نمی شود. این محصولات مناسب پاک کردن آرایش های غلیط و چرب چشم بوده و متناسب با PH مناسب پوست اطراف چشم تولید شده است تا باعث سوزش چشم ها نشوند و آسیبی به چشم ها وارد نشود. برای افراد داری پوست معمولی یا چرب، پاک کننده آرایش چشم تک فاز توصیه می شود.

پاک کننده دو فاز

این پاک کننده ها از دو فاز الکل و روغن تشکیل شده اند. فاز روغن آنها برای افرادی که مستعد پوستی خشک بوده یا از لوازم آرایشی ضد آب استفاده می کنند، بسیار ضروری می باشد. روغن سبب نرم شدن و از بین رفتن خاصیت ضد آب خط چشم و ریمل می شود، سپس می توان به راحتی با فاز الکل موجود در این محصولات تمامی آثار این مدل لوازم آرایشی را از بین برد. همچنین با رساندن رطوبت کافی به پوست ، مانند کرم ضدچروک دور چشم عمل می کنند.

قیمت محصولات پاک کننده آرایش چشم

انواع پاک کننده های چشم متفاوتی از جمله تک فاز، دو فاز و لوسیون ‌ها تولید و به بازار عرضه شده اند و هر کدام با توجه به مواد آرایشی که مصرف شده و ویژگی های پوستی، انتخاب می شوند که دارای قیمت های متفاوتی می باشند. در نهایت میتوان گفت، قیمت این محصولات مناسب بوده و کیفیت بالایی دارند و برای تمامی افرادی که زیبای ظاهری و سلامتی خود اهمیت می دهند توصیه می شود.

ویژگی مشترک پاک کننده های چشم ایرانی و خارجی

برخی افراد از انواع صابون ها یا پن های شست و شو صورت جهت پاک کردن آرایش اطراف چشم کمک می گیرند و برخی دیگر، از انواع محصولات پاک کننده و لایه بردارها استفاده می کنند. برای انتخاب این محصولات نیز باید بر اساس نوع پوست و ویژگی های آن اقدام به خرید نمایید. این محصولات برای استفاده دائم مناسب نمی باشند. حتی گاهی مخاطبین به اشتباه تصور می کنند، تنها استفاده از پاک کننده آرایش چشم کفایت می کند، اما باید پس از شستن صورت با محصولات مناسب پوست، باقی مانده آلودگی ها را با پاک کنند های مناسب چشم تمیز نمایید.

خرید پاک کننده آرایش چشم به چه منظور می باشد؟

اکثر افراد از لوازم آرایشی متنوع برای زیبایی بیشتر استفاده می کنند. اما اگر مواد آرایشی از چشم ها پاک نشوند، باعث آسیب دیدگی پوست اطراف چشم می شوند. بعضی از افراد با استفاده از انواع محصولات شست و شوی صورت اقدام به پاک کردن آنها می کنند. اما باید در نظر داشت آثار مواد آرایشی بر روی پوست باقی می ماند و به مرور از رسیدن اکسیژن به پوست جلوگیری خواهند کرد و در نتیجه جوش های سر سیاه و آکنه نمایان می شوند. بنابراین از محصولات پاک کننده آرایش چشم جهت پاک سازی آثار آلودگی ها یا زمان هایی که افراد دسترسی به شست صورت ندارند، استفاده می شود.