نمایش دادن همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

معرفی انواع محصولات تسکین درد و ماساژ

بسیاری از افراد، مخصوصا افراد سالخورده،کسبه یا ورزشکاران که مدت زمان زیادی را مشغول تحرک هستند، درگیر مشکلات درد عضلانی در نواحی متفاوتی از بدن می باشند. این مشکل در صورت عدم رسیدگی باعث بی خوابی، ضعف اعصاب، ضعف بافت های بدنی و در پی آن عدم تعادل صحیح در حرکت نقاط متفاوت بدن می شوند. یکی از راه های موثر جهت بهبود این دردها، استفاده از محصولات تسکین درد و ماساژ عضلاتی که دچار درد شده اند، می باشد.

درد و کوفتگی می تواند بر اثر آسیب های فیزیکی بر بدن نیز به وجود آمده باشد که با کمک این محصولات و طی شدن مدت زمان درمان، به صورت کامل برطرف خواهند شد. استفاده از تسکین دهندگان درد به اندازه داروهای خوراکی موثر است و برای افرادی توصیه می شود که به دلیل مشکلات گوارشی، تمایل به مصرف قرص ندارند. در زیر به بررسی کاربرد این محصولات و تاثیر موثر آنها می پردازیم.

پیشنهاد ما

کرم ضد درد الی ژن مدل روماتکس

چگونگی تاثیر محصولات تسکین درد و ماساژ آنها در بدن

همان گونه که در بالا گفته شد، یکی از راه‌ های موثر تسکین درد، استفاده از محصولات تسکین دهنده است که پر کاربردترین آنها پماد گرفتگی عضلات می باشد. دلیل آن بافت سنگین کرم بوده که کاملا جذب عضله دچار درد می شود. محصولات تسکین دهنده درد به دلیل قابلیت ماساژ بر روی عضله، می توانند به صورت مستقیم بر روی محل آسیب دیده استفاده شوند. زمانی که دچار درد در قسمتی از بدن می شوید، به صورت نا خودآگاه تمایل به ماساژ آن نقطه از بدن را دارید، یا ممکن است به سراغ قرص های مسکن بروید. اما در نظر داشته باشید که مسکن ها فقط حالت آرام بخشی را دارند، درصورتی که محصولات تسکین دهنده درد از جمله کرم ها، پماد ها و روغن های با استفاده موضعی روی محل آسیب‌دیده، به تسکین درد کمک می‌کنند. برای اینکه با کمک محصولات ضد درد موضعی حداکثر بازدهی و حداقل عوارض احتمالی را داشته باشید، لازم است نکاتی را که در زیر لیست شده است، رعایت نمایید:

 • بر اساس دستور العمل و بروشور آن محصول عمل کنید.
 • اگر محل آسیب دیده، دارای زخم یا التهاب بود از این محصولات استفاده نکنید.
 • از این محصولات در اطراف چشم یا نواحی تناسلی استفاده نکنید.
 • استفاده هم زمان از آنها با پد حرارتی یا آب گرم باعث سوختگی می شود.
 • از آنها، زیر پانسمانی که محکم بسته شده است، استفاده نکنید.
 • در صورت بروز مشکلات پوستی یا التهاب استفاده از آنها را متوقف کنید.
 • در دوران بارداری از هیچ نوع تسکین دهنده درد و ماساژ موضعی استفاده نکنید.

قیمت انواع محصولات تسکین دهنده و ماساژ موضعی

محصولات تسکین دهنده درد از طریق پوست جذب می‌شوند و می توانید بدون نیاز به نسخه پزشک آنها را تهیه و استفاده کنید. رایج ترین نوع آنها به صورت پماد یا ژل بوده که به صورت موضعی بر روی پوست اطراف مفصل دردناک مالیده می شوند. دیگر محصولات تسکین دهنده درد به صورت اسپری مانند اسپری لیدوکائین و یا به صورت برچسب، مانند چسب درد کمر عرضه می شوند. قیمت هر یک از این محصولات بر اساس نوع آنها متفاوت می باشد. پمادها، ژل ها یا چسب های ضد درد را می توانید با قیمت پایین تهیه کرده و از آنها جهت بهبود سریع تر و بهتر، دقیقا روی محل آسیب‌ دیده و مفاصلی که به پوست نزدیک تر هستند، مانند مفاصل دست یا زانو، استفاده کنید. زیرا همان طور که گفته شد، این محصولات از راه پوست جذب شده و باعث تسکین درد می شوند.

ترکیبات محصولات تسکین دهنده درد و ماساژ

هر کدام از محصولات تسکین دهنده درد موضعی حاوی موادی جهت تسکین درد ناحیه آسیب دیده می باشند که موثرترین آنها در زیر لیست شده است.

 • کتوپروفن
 • ایبوپروفن
 • دیکلوفناک
 • لیدوکائین
 • فلفلِ کایِن
 • گیاه هماور
 • آرنیکای برزیلی

خرید محصولات تسکین دهنده درد و ماساژ مناسب چه افرادی است؟

بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی بر اثر عوامل متعدد از جمله آسیب فیزیکی، کهولت سن، تحرکات زیاد مانند ورزش و … دچار دردهای عضلانی و کوفتگی شوند. بین عموم افراد برای تسکین این نوع دردها، مصرف قرص ها و داروهای خوراکی بسیار رایج است ولی توجه داشته باشید استفاده بیش از حد داروهای مسکن ممکن است فرد را دچار مشکلات معده و دستگاه گوارش کند. محصولات تسکین درد موضعی دارای تاثیراتی مانند قرص ها می باشد با این تفاوت که از راه پوست جذب بدن می شوند و برای افراد دارای بیماری گوارشی انتخاب مناسب تری خواهد بود.