نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

بهترین محصولات رفع ترک و اسکار پوست

پوست به دلیل برخورد با وسایل برنده، برخی بیماری‌های پوستی و جراحی، آسیب دیده و زخم می شود که برخی از این زخم ها سطحی بوده و با گذشت زمان بهبود می‌ یابند، اما برخی از آنها عمقی بوده و پس از بهبود جای آن باقی می‌ماند. در برخی موارد، مراقبت صحیح از زخم و آسیب دیدگی احتمال ایجاد اسکارو ترک را کاهش داده و با استفاده از محصولات مراقبتی منجر به رفع ترک و اسکار خواهید شد.

انواع اسکار پوست و راه های رفع آن ها

وقتی پوست آسیب ببیند، بدن به طور طبیعی آن را ترمیم می‌کند که چگونگی این ترمیم به عمق آسیب بستگی دارد. اگر آسیب دیدگی سطحی باشد هنگام بهبود فقط پوست جدید نمایان می شود، اما اگر صدمه شدید تر و عمق آسیب بیشتر باشد، بافت زخیم روی زخم ایجاد شده که به مرور به اسکار تبدیل می شود. عوامل مختلفی از جمله: علت زخم، اندازه و عمق آن، ناحیه ای از بدن که زخمی شده و نحوه مراقبت از زخم در ظاهر اسکار تاثیر دارد. رنگ اسکارهای جدید صورتی مایل به قرمز است که به مرور زمان از رنگ پوست روشن تر یا تیره تر می شود. اغلب به صورت سطح صافی ایجاد شده و پوست روی آنها چین و چروک دارد. گاهی اسکار فرورفته‌ای ایجاد شده که به دلیل التهاب بسیار زیاد پوست (مثل آکنه و آبله مرغان) می باشد. در واقع، التهاب زیاد، کلاژن پوست را از بین می‌برد. در زیر به برسی انواع اسکار می پردازیم.

 • هایپرتروفیک

ناحیه ایجاد این اسکارها بیشتر روی سینه، قسمت بالای کمر یا شانه می باشد که سطحی صاف دارد و باعث احساس درد یا محدود شدن حرکت می شود.

 • کلوئید

در آسیب های عمقی بدن مقدار زیادی بافت ایجاد می کند و اسکار برآمده می‌شود، حتی بافت اضافی‌ای که بدن ایجاد می‌کند، منجر به بروز اسکاری بزرگتر از زخم اصلی می‌شود. این اسکارها ممکن است، یک سال پس از جراحت همراه با خارش و درد ظاهر شوند.

 • کنتراکچر

این نوع اسکارها اگر نزدیک مفصل باشند حرکت را بسیار محدود می کنند زیرا از پوست اطراف سفت تر و ضخیم تر می‌باشند.

در خرید محصولات رفع ترک و اسکار به چه نکاتی باید توجه کنیم

میزان بروز اسکار تا حد زیادی با درمان مناسب قابل کنترل است اما عواملی که می‌توانند در ایجاد اسکار تأثیر داشته باشند شامل موارد زیر است:

 • ژنتیک
 • سن
 • التهاب سیستمیک، که منجر به زخم هایپرتروفیک یا کلوئیدها شده
 • فشار خون بالا
 • وجود بیماری های پوستی
 • نوعی آسیب پوستی
 • نوع پوست طبیعی شخص
 • محل آسیب دیدگی

خرید بهترین محصولات رفع ترک و اسکار

اسکارها مانند کلوئید و اسکارهای فرورفته‌ی آکنه، هرگز محو نمی‌شوند، پس از ایجاد این آسیب ها باید به پوست رسیدگی کرد تا سلامتی از دست رفته آن بازگردد. پوست مدام در حال تغییر است، به همین جهت درمان و رفع ترک و اسکار، متفاوت می باشد. با کمک محصولات مخصوص رفع ترک و اسکار می توانید آنها را درمان کرده که درد و خارش نیز کاهش می یابد. در زیر، انواع محصولات مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

خرید کرم رفع ترک پا

ترک پا یکی از معضلاتی بوده که به مرور زمان پوست ضخیم تر می شود. محصولات رفع ترک پا با داشتن ترکیبات ضد عفونی کننده، از بین برنده قارچ‌های پوستی و مرطوب کننده سلامت از دست رفته را به پوست باز می گردانند.

ویژگی محصولات جهت رفع جای زخم

این محصولات با هدف از بین بردن جای زخم پوست را بهبود می دهد. همچنین لایه‌های تیره و فرورفته محل زخم را برطرف می کند.

روغن پیشگیری و رفع ترک و اسکار پوستی

چنانچه پوست بدن دارای خاصیت ارتجاعی باشد، دوام ترک‌های ایجاد شده روی آن ماندگار نخواهد بود. استفاده از روغن پیشگیری از پیدایش ترک پوستی می‌تواند خاصیت ارتجاعی به پوست دهد، به طوری که بعد از مصرف حتی در صورت داشتن ترک روی پوست ترمیم می شود. در ترکیبات این محصولات پارابن نمی باشد، بنابراین باعث تشدید ترک و اسکار نخواهد شد.

سرم رفع ترک و اسکار پوست

در ترکیبات سرم‌های رفع ترک و اسکار پروتئین فعال استفاده شده است که با از بین بردن کشیدگی پوست آن را به حالت طبیعی باز گردانده و باعث کاهش ترک واسکار می شود. علاوه بر پروتئین، سایر مواد مغذی‌ در این سرم‌ها وجود دارد که پوست را تغذیه می‌کند و از میزان کلاژن و الاستین پوست نمی‌کاهد.

کرم رفع ترک و اسکار شکم

افرادی که کاهش وزن زیادی داشته اند، ترک‌ها و کشیدگی‌های پوستی بر روی شکم آن‌ها نمایان می شود. این کرم با اثر التیام بخش و کاهش التهاب پوست ظاهر نامناسب پوست شکم را بهبود می دهد و بعد از آن به ترمیم لایه‌های عمیق پوست می‌پردازد.

لوسیون رفع ترک و اسکار بدن

اگر ترک و اسکار در بازوها، پوست پشت بدن و ناحیه نشیمن‌گاه مشاهده شد، استفاده از لوسیون مخصوص بعد از حمام برای از بین بردن آنها تاثیر بسزایی دارد.

ورق و ژل سیلیکون

استفاده از ورق سیلیکون یا ژل می تواند به تدریج ظاهر زخم را بهبود بخشد، همچنین یک درمان اثبات شده برای از بین بردن اسکارهای هایپرتروفیک و کلوئیدی است. سیلیکون خطر عوارض جانبی کمی دارد و معمولاً استفاده از آن آسان و بدون درد است.

مصرف ضد آفتاب در رفع ترک و اسکار

ضد آفتاب به تنهایی باعث بهبود جای اسکار نمی شود، اما می تواند از بدتر شدن آن جلو گیری کند و به روند بهبود طبیعی آنها کمک کند. افرادی که از گلیکولیک اسید یا سایر محصولات رفع ترک و اسکار بدن استفاده می کنند حتما از ضد آفتاب به عنوان مکمل درمانی استفاده کنند.

قیمت محصولات رفع ترک و اسکار

قیمت محصولات رفع ترک و اسکار نسبت به سایر محصولات مراقبت از بدن، بیشتر است و دلیل آن، ترکیبات طبیعی و قوی است که در این کرم‌ها و ژل‌ها وجود دارد. در زمان خرید این محصولات باید بر اساس شناخت دقیق اسکار و شدت آن اقدام به خرید مناسب کنید. قیمت گذاری محصولات بر اساس اثر بخشی به ترتیب زیر می باشد:

 1. کرم
 2. ژل سفت کننده
 3. لوسیون

نتیجه گیری

به دلیل عوامل متفاوتی از جمله سوختگی، بارداری، کاهش وزن زیاد یا زخم، پوست در معرض آسیب قرار می گیرد. پس از آسیب، بدن به صورت طبیعی اقدام به ترمیم قسمت آسیب دیده می کند. در صورت سطحی بودن زخم، لایه ای پوست بر روی آن ایجاد شده و پوست ترمیم می شود، اما در صورت عمقی بودن و شدت زخم لایه ای زخیم روی محل آسیب دیدگی ایجاد شده که به مرور اسکار تشکیل میشود. چنانچه شدت آسیب دیدگی زیاد باشد اسکار از ناحیه زخم بزرگ تر بوده و باعث محدود شدن حرکت، درد و خارش شده که با استفاده از محصولات رفع ترک و اسکار می توان آنها را بهبود داد یا در برخی مواقع اثر آن را از بین برد.