چطور سلول های پوستی جدید ایجاد کنیم؟

چطور سلول های پوستی جدید ایجاد کنیم؟

پوست شما می تواند اطلاعات زیادی در مورد شما به دیگران بدهد:

اینکه چند سالتون هست ،چقدرخسته هستید، اینکه استرس دارید یا نه، مشکل تغذیه دارید، بیمار هستید یا حتی اگر خوب نخوابیده باشید.

وقتی شما در حال معرفی کردن خودتون به دیگران هستید، پوست خوب می تواند مثل یک لباس ظریف یا یک کت و شلوار جدید به شما اعتماد به نفس یادی بدهد .پوست شما بزرگترین ارگان بدن شما هست و وزن آن حدود 6 پوند می باشد.

3لایه ی پوست شما اپیدرم،درم ولایه پایه در تولید سلول های جدید نقش دارند و همه ی آنها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند .

قدم اول

پوست را در سطح سلولی بررسی کنید، میلیون ها سلول پوستی را خواهید دید که هر روز در لایه پایه، یا عمیق ترین سطح پوست ساخته می شوند و شروع به کار می کنند. این سلول ها تقسیم می شوند و سلول های پوستی بنیادی و جدید را تولید می کنند. این سلول های پوستی جدید از میان لایه های پوستی شما به کمک کلاژن به سمت بالا حرکت می کنند. کلاژن پروتئینی هست که باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می شود.به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، سلول های پوست دائما در حال رشد هستند .زندگی، مرگ و پوسته ریزی باعث ظهور سلول های پوستی جدید می شود .زمانی این فرایند مستمر انجام می شود که بدن به خوبی به وسیله ویتامین ها، مواد معدنی،هیدراسیون، اکسیژن و آنتی اکسیدان ها تغذیه شده باشد.

قدم دوم

سلول های خود را با موادی که برای تشکیل شدن آنها ضروری هست، تغذیه کنید. موسسات ملی سلامت، یا NIH،گزارش می دهند که یک رژیم غذایی سالم برای تکامل سلول های پوستی سالم، حیاتی است ویتامین هایی که به وسیله NIH برای کمک به ایجاد سلول های پوستی سالم توصیه شده اند عبارتند از: ویتامین های A،C،D،E،K وB به ویژه ویتامین B3 که به نام نیاسین نیز شناخته می شود .مواد معدنی شامل مس،روی و سلنیوم می باشد. این مواد مغذی در انواع گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میوه ها و سبزی های تازه، همه ی غلات، حبوبات و آجیل ها یافت می شوند. اگر نمی توانید انواع مواد غذایی را در رژیم روزانه تون قرار بدهید یک مکمل مولتی ویتامین/مواد معدنی با کیفیت بگیرید و اطمینان حاصل کنید که تمام نیازهای تعیین شده روزانه ای که توصیه شده را دریافت می کنید .آب را فراموش نکنید- 8 تا 10 لیوان روزانه-چون سلول های شما برای تشکیل شدن نیاز به هیدراسیون دارند .این رژیم همچنین به رگ های خونی که در لایه درم هستند کمک می کند تا  رشد فعال سلول های جدید پوستی را تقویت کنند.

قدم سوم

به دنیا بهترین اپیدرم، یا لایه ی بالایی را نشان بده لایه ای که از سلولهای پروتئینی به نام کراتین و سلول های پوستی مرده تشکیل شده است .این سلول های مرده از پوست شما در  برابر نور خورشید، آلودگی وآسیب ها محافظت می کند .اگر پوسته ریزی انجام نشود، این سلول های مرده شروع می کنند به تشکیل لایه ها و پوست تیره و کدر به نظر می رسد و ناهمواری در رنگ پوست دیده می شود .شما می توانید از طریق لایه برداری به سلول های پوستی جدید کمک کنید تا سریعتر به سطح پوست برسند Mydr.com توضیح می دهد که عمل لایه برداری سه بخش است: سلول های مرده پوست را از بین می برد، منافذ مسدود را باز می کند و جابجایی سلول های جدید را تحریک می کند .لایه بردار های طبیعی می توانند چیزهایی باشند که برای پوست شما عمل ساینده دارند مثل نمک دریا، بلغور جو دو سر، کریستال های شکر، آجیل خرد شده، جوش شیرین که با آب وقهوه میکس شدهSkinway.com  توصیه می کند که ساینده های طبیعی را با مواد التیام بخش طبیعی مثل عسل، سفیده تخم مرغ هم زده، آبلیمووگوجه خرد شده استفاده کنید .ترکیب های مختلفی را با استفاده از موادی که درآشپزخونه تون دارید امتحان کنید تا زمانی که بتوانید مورد هایی را که برای شما مناسب هستند پیدا کنید .دستور اسکراب های خانگی در اینترنت فراوان هست.

قدم چهارم

شب ها حداقل 7 ساعت بخوابید .پوست شما به خواب نیاز دارد تا بتواند کار جوانسازی را انجام بدهد و خودش را ترمیم کند و بتواند سلول های پوستی جدید تولید کند .در مقاله ای که در لس آنجلس تایمز منتشر شد، الکساندرا دروسو روزنامه نگار گزارش می دهد که کمبود خواب سیستم ایمنی را ضعیف می کند که می تواند منجر به مشکلات پوستی چندگانه بشود. در یک مصاحبه با دکتر هاروارد مورد، متخصص پوست، دروسو گفته های کارشناس پوست را نقل کرد”مهمترین کاری که می توانید برای پوست خود انجام بدهید این است که خواب شب کافی داشته باشید”

نظرات شما

X
قالب ووکامرس