۸ خاصیت مهم ویتامین C برای پوست

۸ خاصیت مهم ویتامین  برای پوست :

اگر می خواهید در سن ۴۰ سالگی یک فرد ۲۰ ساله به نظر برسید از فراورده های حاوی ویتامین c استفاده کنید. همانطور که میدانید مصرف میوه های تازه بخصوص مرکبات یا کیوی وآناناس به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین c  برای سلامت پوست و پیشگیری از پیری آن مفید هستند.

آیا میدانید که مصرف ویتامین c  بصورت موضعی نیز می تواند برای سلامت پوست مفید باشد؟

خاصیت مهم ویتامینc  برای پوست :

  • ۱٫افزایش ساخت کلاژن در پوست

 

استفاده متناوب از محصولات حاوی ویتامین c  از پیری زود رس جلوگیری می کند، ویتامین c  به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی از پوست در برابر آلاینده ها و آلودگی های محیطی محافظت و به تقویت کلاژن پوست کمک می کند و بدون نیاز به جراحی های پرهزینه و پرخطر پوستی باعث پر شدن خطوط  و چروکها می گردد.

 

  • ۲٫محافظت پوست در برابر اشعه ی مضر آفتاب

 

علاوه بر مزیت ضد پیری ، ویتامین c همچنین ازپوست در برابرآسیبهای ناشی ازاشعه های UVAو UVB محافظت میکند.

جالب است بدانید که اشعه فرابنفش خورشید موجب تخلیه ویتامین c پوست شده و این مساله موجب می شود که

پوست در معرض خطر آسیب ناشی از نور خورشید قرار بگیرد، در نتیجه استفاده مداوم از محصولات حاوی ویتامین c  پوست را نسبت به اشعه ی فرابنفش مقاوم تر می نماید.

این نکته را باید در نظر گرفت که مصرف ویتامین c به تنهایی نمی تواند جایگزین کرم ضدآفتاب گردد اما ترکیب آن با فراورده ضدآفتاب می تواند اثر معجزه آسایی بر روی پوست داشته باشد.

 

  • ۳٫تسریع در روند بهبود و ترمیم پوست

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته ویتامین c  می تواند روند ترمیم و بازسازی پوست را تسریع بخشد ، در نتیجه استفاده از ویتامین c   می تواند به بهبود زخمها ، جای جوش و دیگر آسیبهای پوستی کمک کند.

۴٫کاهش رنگ پریدگی پوست

اگر دچار رنگ پریدگی و یا قرمزی پوست هستید سرم ویتامین c می تواند به بهبود و یکنواختی رنگ پوست شما کمک کند.

  • ۵٫جوانساز پوست

 

ویتامین c با تحریک کلاژن سازی ، از افتادگی ، ایجاد خطوط و چروک ودیگر نشانه های پیری پوست

جلوگیری می کند، همچنین با ایجاد شفافیت در پوست صورت به بهبود حالت ظاهری چهره کمک کرده و موجب میشود پوست در درازمدت سالم تر و جوانتر بماند.

 

  • ۶٫افزایش رطوبت و آبرسانی به پوست

 

اگر از خشکی پوست رنج می برید استفاده از محصولات حاوی ویتامین c برای شما ضروریست. ویتامین c می تواند رطوبت پوست را تامین و خشکی پوست را برطرف نماید.

 

  • ۷٫ایجاد شفافیت در پوست

 

ویتامین c به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی قوی از تجمع ملانین در پوست جلوگیری کرده و مانع ازایجاد لک و کدری پوست می شود.همچنین استفاده از سرمهای حاوی ویتامین c به همراه محصولات ضد لک روند درمان لک را تسریع می بخشد و سبب ایجاد شفافیت و درخشندگی در سطح پوست می گردد.

 

  • ۸٫تسریع در روند بهبود آفتاب سوختگی

 

ویتامین c  علاوه بر محافظت پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب بسیار موثر در بهبود و ترمیم خارش و سوزش ناشی از آفتاب سوختگی می باشد.

این نکته حائز اهمیت است که سرمهای ویتامین c بسیار غنی تر و جذب آنها بهتر از کرمهای حاوی ویتامین c می باشد.

 

نظرات شما

قالب ووکامرس