چگونه با مواد گیاهی پوست روشن تری داشته باشیم

چگونه با مواد گیاهی پوست روشن تری داشته باشیم

روغن بادام

روغن بادام، به عنوان یک محصول طبیعی ضدپیری استفاده می شود. این روغن، برای درمان حلقه های زیر چشم، بسیار موثراست. استفاده از روغن بادام، بر روی لک های تیره تر پوست، می تواند تغییرات قابل توجهی را در رنگ پوست ایجاد کند. همچنین این روغن، پوست را تغذیه کرده و سلول های مرده پوست را حذف می کند و پوست شفاف و شاداب زیرین را به معرض نمایش می گذارد.

برای روشن تر شدن پوست، می توان روغن بادام را با روغن چوب صندل مخلوط کرده و مستقیما روی پوست استفاده کنید. روغن بادام مزایای زیادی برای پوست دارد مثل درخشان شدن، شفافیت و جوانسازی پوست.

almonds-to-keep-your-skin-healthy

عصاره مرکبات

هر جا که صحبت از ماسک های خانگی دست ساز یا لایه بردارها برای پاکسازی پوست می شود، هربار، شما به چه چیزی فکر می کنید؟ لیموها. لیموها و دیگر میوه های مرکبات، سفید کننده های طبیعی برای پوست هستند.

میوه های مرکبات، مقادیر زیادی ویتامین C دارند که مسئول تولید فیبرهای کلاژن هستند. کلاژن ها پوست را محکم و سفت نگه می دارند. اگر ویتامین C را بر روی لک های پوستی استفاده کنید، می تواند ملانوسیت های فعال را به حداقل برساند. ملانوسیت ها به عنوان عامل ایجاد لک شناخته می شوند، زیرا ملانین را در لایه های عمیق تر پوست، تولید می کنند که باعث تغییر رنگ و تیره تر شدن پوست می شود.

citrus_extracts

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا، خواصی را در ساختار خودش دارد که می تواند منافذ پوست شما را پاکسازی کرده و آلودگی، سلول های مرده پوستی و چربی اضافی را که روی پوست شما انباشته شده، از بین ببرد. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در روغن جوجوبا، به صورت عمقی به لایه های زیرین پوست وارد می شوند و لک های تیره پوست را، از درون از بین می برند.

روغن جوجوبا، از بذر گیاه جوجوبا گرفته می شود. این روغن بخاطر داشتن خواص مرطوب کنندگی که دارد نیز مشهور است. روغن جوجوبا پوست را آبرسانی کرده و خشکی و خارش پوست را از بین می برد.

jojoba-oil

عصاره شیرین بیان

عصاره شیرین بیان، مایعی است که از ریشه گیاه شیرین بیان، استخراج می شود. این عصاره طبیعی، قرن هاست که در طب چینی برای درمان ناراحتی های پوستی استفاده می شود.

در سال ۱۹۹۰ بود که دانشمندان ژاپنی، گلبریدین را کشف کردند، ترکیبی که در ریشه گیاه شیرین بیان وجود دارد. این ترکیب، اشعه UVA و UVB را جذب می کند و به عنوان یک روشن کننده قوی پوست، عمل می کند.

مطابق مطالعات کلینیکی، گلبریدین، پتانسیل این را دارد که فعالیت آنزیم تیروزیناز را مهار کند، بدون اینکه آسیبی به پوست برساند. آنزیم تیروزیناز، مسئول تولید ملانین است که باعث ایجاد رنگدانه در پوست می شود.

licorice-extract

علف لیمو

علف لیمو، از دیگر ترکیباتی است که در کرم های روشن کننده پوست وجود دارد. علف لیمو دارای لیمونن است که خواص روشن کنندگی موثری بر روی پوست دارد.

علف لیمو، دارای خواص سم زدایی ویژه ای است که، منافذ پوست را پاکسازی کرده و به تنفس آنها کمک می کند.

شاه توت

عصاره شاه توت، به ویژه شاه توت سفید که بومی کشور چین هست، مزایای زیادی برای سلامتی دارد. عصاره شاه توت به پیشگیری از بیماری های قلبی، دیابت و کلسترول کمک می کند. زمانی که به عنوان روشن کننده پوست استفاده می شود، معجزه می کند.

مشابه آربوتین، شاه توت نیز، فعالیت آنزیم تیروزیناز را مهار می کند. تیروزیناز، مسئول تولید و آزادسازی ملانین است.

mulberry

ژل آلوئه ورا

قرن هاست که ژل آلوئه ورا، برای اهداف زیبایی، دارویی و مراقبت های پوستی استفاده می شود.

آلوئه ورا، پوست را آبرسانی می کند، از پوست شما در برابر آلودگی ها و آسیب های ناشی از نور خورشید، محافظت می کند، چربی را کاهش می دهد، کلاژن و الاستین را بازسازی کرده و تجمع رنگدانه را محدود می کند. آلوئه ورا شامل آلئوسین هست، که تولید ملانین را محدود می کند.

a4e868d5cf0742b997d50574838b7adf

 

نظرات شما

قالب ووکامرس