چه طور می توانیم دستهای زیباتری داشته باشیم؟

چه طور می توانیم دستهای زیباتری داشته باشیم؟

پوست دست، در معرض آسیب های روزمره قرار می گیرد-از مراقبت کودک گرفته تا شستن ظرف ها. یا اینکه باید مرتبآ، دستها را شست. همه این کارهای اجتناب ناپذیر، باعث می شود دستها، پیرتر از چیزی که واقعا هست، به نظر برسد.

صابون ها و دیگر ترکیبات پاک کننده ای که، استفاده می کنید باعث می شوند، دست ها تغییر رنگ بدهد و یا چروک و زبر به نظر برسد. نیاز به نگرانی نیست. از این سه روش درمانی خانگی و آسان استفاده کنید تا دوباره دستهای نرم و لطیفی داشته باشید.

۱-یک دقیقه تا نرمی پوست

آیا امکان پذیر است، که در عرض کمتر از یک دقیقه دست های شما نرم شود؟بله. امکان پذیر است. یک اسکراب ساده، باعث می شود دستهای شما، فقط در عرض یک دقییقه، ده برابر نرم تر شود.

مواد لازم:

۱-یک قاشق سوپخوری روغن زیتون

۲-یک قاشق سوپخوری شکر

دستور

۱-شکر را کف یکی از دستها بریزید و کم کم روغن زیتون را به آن اضافه کنید. با دست دیگر اسکراب را به کف دست و پشت دست بمالید.

۲-به آرامی، روی انگشت ها و پشت دست، به صورت دورانی به مدت ۳۰ ثانیه، ماساژ دهید.

۳-سپس، دستتان را آرام نگه دارید و اجازه بدهید تا اسکراب، ۳۰ ثانیه دیگر هم باقی بماند.

۴-حالا دستتان را با آب گرم بشویید و سپس با حوله تمیز، خشک کنید.

نکته :

  • دترجنت ها و مایع های ظرفشویی، مواد شیمیایی خشنی دارند که، به پوست نازک دست شما، آسیب می رساند، آنها را خشک و تیره کرده و باعث چروک شدن دست ها می شود. بنابراین، همیشه از دستکش استفاده کنید.
  • زمانی که در باشگاه هستید، بویژه، وقتی که با دمبل و وزنه ها کار می کنید، دستکش بپوشید. دستکش از کف دست شما در برابر زبر شدن و پینه بستن، محافظت می کند.
  • در طول شب، ۶ تا ۸ ساعت زمان دارید تا از دست ها محافظت کنید. قبل از اینکه بخوابید، از یک کرم دست ملایم استفاده کنید. دستان شما، صبح از شما تشکر می کنند.

۲-وازلین و جوراب

می خواهید به دستانتان، عشق بیشتری نشان دهید؟ چرا از یک نرم کننده قوی، در طول شب استفاده نمی کنید؟

مراقبت از دست، فقط با دو آیتم

۱-وازلین

۲-یک جفت جوراب

وازلین، رطوبت را در پوست مسدود می کند و حتی کف دست پینه بسته را نرم می کند. بسیاری از خانم ها، از وازلین، به عنوان راز شماره یک زیبایی شان یاد می کنند.

بعد از تمام شدن فعالیت های روزانه، دستها را با یک صابون ملایم بشویید و خشک کنید.سپس، وازلین را بر روی دست ها بمالید. وازلین را به مدت ۳۰ ثانیه و به آرامی ماساژ بدهید. سپس، جوراب ها را روی دستها بکشید و بخوابید. صبح روز بعد، با دستهای نرم و لطیف از خواب بیدار شوید.

می توانید به جای جوراب، از دستکش پارچه ای استفاده کنید.

نکته:

برای داشتن پوست درخشان، مواد غذایی مثل آووکادو و مغز بخورید. ویتامین ها و مواد مغذی، باعث درخشندگی طبیعی پوست می شوند.

  • آب بنوشید. اگر به اندازه کافی آب نخورید، پوست شما خشک، زبر و تیره می شود. بدن ما، از ۷۰ درصد آب تشکیل شده است. بنابراین اگر به بدن شما آب نرسد، این کم آبی را در پوست شما نشان می دهد. اگر شما آب می خورید، اما لب های شما ترک می خورد، بدن شما هنوز کم آب است.
  • ماساژ. زمانی که از اسکراب برای دست استفاده می کنید، می توانید آن را، به آرامی ماساژ بدهید. به آرامی انگشت ها، کف دست و پشت دست را ماساژ بدهید. این کار باعث می شود که مواد بهتر جذب شوند و باعث افزایش گردش خون موضعی می شود.

۳-قدرت مرکبات. دست های خود را نرم و روشن کنید

آیا دست های شما تیره شده وپیر به نظر می رسند؟ از مرکبات برای روشن شدن و نرم شدن دست ها استفاده کنید.

مواد لازم

  • دو قاشق سوپخوری آب لیمو
  • دو قاشق سوپخوری عسل
  • دو قاشق سوپخوری جوش شیرین

دستور مصرف           

۱-دست ها را با آب گرم و صابون ملایم بشویید.

۲-مواد را در یک ظرف کوچک با هم مخلوط کنید.

۳-حالا این مخلوط را روی دست ها بمالید و یک دقیقه ماساژ بدهید. اجازه بدهید مخلوط، ۵ تا ۱۰ دقیقه روی دست بماند.

۴-در نهایت، دست ها را با آب گرم بشویید. پس از آن از صابون استفاده نکنید. این کار را، دو بار در هفته تکرار کنید تا پوست دست نرم و روشن شود.

نکته:

شما متعجب می شوید از این که، بسیاری افراد از ضدآفتاب برای پوست صورتشان استفاده می کنند، اما از پوست دستشان در برابر آفتاب محافظت نمی کنند. قبل از بیرون رفتن، از ضدآفتاب برای دستتان استفاده کنید و زمانی که دستتان را شستشو دادید، مجددا ضدآفتاب را تمدید کنید.

آب داغ برای پوست دست، ضرر دارد. آب داغ باعث می شود منافذ پوست باز شود و پوست در معرض آسیب قرار بگیرد. شستشوی مدام با آب داغ، باعث خشکی پوست و ایجاد چروک می شود.

از طرف دیگر، آب خیلی سرد هم برای پوست، خوب نیست. زیرا مویرگ های کوچک زیر پوست را می شکند و باعث می شود پوست رنگ پریده و ناسالم به نظر برسد. علاوه بر آن، آب سرد، پوست را خشک می کند و کمبود رطوبت می تواند باعث پیری زودرس شود.

نظرات شما

قالب ووکامرس